11 špičkových marketingových AI nástrojů pro boost vašeho podnikání

AI a (online) marketing v roce 2023.

Jako marketér často kombinujete různé úkoly, platformy a typy obsahu. Není nic neobvyklého, že vaše pracovní zátěž je opravdu vysoká. Mnozí marketéři se tak snaží udržet krok s dobou a konkurencí. Kdyby jen existovalo řešení tohoto problému. Naštěstí jsme tu pro vás, abychom vám představili některé z nejlepších marketingových nástrojů s AI.

Tento článek vám ukáže řadu pokročilých marketingových nástrojů AI, které jsou navrženy tak, aby vám ulehčily práci, zlepšily vaše marketingové strategie a zvýšily kvalitu i kreativitu. Využitím těchto nástrojů můžete efektivně spravovat všechny aspekty marketingu a zvýšit svou výkonnost. Ať už je vaším cílem vytvářet nový obsah na sociální sítě nebo maximalizovat návratnost reklamních výdajů (ROAS), tyto nástroje AI vám pomohou zlepšit vaše podnikání. 

Obsah

 1. Nejlepší marketingové AI nástroje
  1. ChatGPT
  2. Jasper
  3. Surfer SEO
  4. FeedHive
  5. Pictory AI
  6. Lately
  7. Otter AI
  8. Adzooma
  9. Tidio+
  10. GrowthBar
  11. Personalize by human
 2. Jaké jsou nejlepší marketingové nástroje? 

Nejlepší marketingové AI nástroje

Zde jsou některé z nejlepších nástrojů umělé inteligence pro marketéry. Patří mezi ně nástroje pro psaní a copywriting s umělou inteligencí, AI plánovače postů na sociální sítě, analyzátory obsahu SEO s umělou inteligencí a správci reklam s umělou inteligencí. Níže naleznete nejlepší marketingové nástroje s umělou inteligencí, o kterých píšeme:

Nejlepší marketingové nástroje AI seřazené podle pořadí

 1. ChatGPT
 2. Jasper
 3. Surfer SEO
 4. FeedHive
 5. Pictory AI
 6. Lately
 7. Otter AI
 8. Adzooma
 9. Tidio+
 10. GrowthBar
 11. Personalize by human

1# ChatGPT od OpenAI

Typ nástroje: Generování obsahu pomocí AI

ChatGPT, jazykový model vytvořený OpenAI, je nástroj na bázi umělé inteligence, který revolucionalizuje proces vytváření obsahu pro marketingové specialisty. Tento nástroj je postaven na modelu GPT (Generative Pretrained Transformer), který je známý svou schopností generovat text velmi podobný lidskému psaní. Tento rys z něj dělá neocenitelný nástroj pro marketéry, kteří potřebují vytvářet velké objemy vysoce kvalitního obsahu, analyzovat výkonnost reklam a vymýšlet nové nápady.

Klíčové vlastnosti:

 • Využívá technologii GPT pro generování textu, jenž nápadně připomíná lidské psaní.
 • Nabízí interaktivní uživatelské rozhraní pro úpravy a generování obsahu v reálném čase.
 • Umožňuje generování širokého spektra obsahu, od blogových příspěvků až po příspěvky na sociálních sítích.
 • Integruje se s různými platformami pro hladkou tvorbu a distribuci obsahu.

Nejlepší použití:

ChatGPT představuje revoluční nástroj pro marketéry, tvůrce obsahu a firmy, které potřebují produkovat velké množství obsahu. Je zvláště užitečný pro ty, kteří chtějí udržovat konzistentní přítomnost na více online platformách. Díky své schopnosti rychle generovat vysoce kvalitní obsah může tento nástroj významně zvýšit produktivitu a efektivitu.

Cena: 

Přístup zdarma s prémiovými plány pro pokročilé funkce.

2# Jasper

Typ nástroje: Generování obsahu pomocí AI

Jasper je všestranný AI spisovatel určený pro marketingové specialisty. Využívá AI na mnoha úrovních, což ho činí atraktivní volbou pro ty, kteří potřebují různé typy výstupů. Oceňujeme Jaspera, protože kombinuje technologii GPT-3 s vlastním modelováním jazyka (LLM), které je speciálně školené na produkci přesvědčivého marketingového a prodejního obsahu. Navíc, díky své integraci pro SEO, se Jasper staví do pozice generátoru obsahu optimalizovaného pro vyhledávače, který je schopen dosahovat vysokých pozic v SERP.

Klíčové funkce:

 • Integrace se službou Surfer SEO pro tvorbu obsahu založeného na datech NLP SEO od Surferu (více informací níže).
 • Jasper Chat pro vytváření obsahu v přátelském uživatelském rozhraní ve stylu ChatGPT (jedna z nejlepších alternativ k ChatGPT).
 • Jasper Art pro generování obrázků na základě jednoduchých textových pokynů.

Nejlepší pro:

Jasper se zařadil mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější online AI psací služby. Toho dosáhl tím, že nabízí výjimečnou kvalitu psaní AI ve srovnání s mnoha jinými AI spisovateli, kteří se spoléhali pouze na zjednodušený přístup k vytváření obsahu prostřednictvím rozhraní API GPT-3. Jasper je jedním z nejlepších nástrojů, které mohou využívat marketéři, zejména tvůrci obsahu a komunikační specialisté, kteří týdně produkují významné množství obsahu (více než 4 000 slov).

Ceny:

Plány začínají na 39 USD za měsíc.

3# Surfer SEO

Typ nástroje: SEO analytik

Surfer SEO je nástroj, který analyzuje výsledky vyhledávání (SERP) a porovnává váš obsah s nejlépe hodnocenými stránkami. Surferova analýza obsahu vám pomáhá ujistit se, že jste se svým obsahem na správné cestě, a to prostřednictvím využití sémantických NLP výrazů, optimalizace délky obsahu, počtu obrázků a dalších faktorů. Je to jeden z předních nástrojů v oblasti SEO, který se stane pevnou součástí vašeho souboru nástrojů pro zvyšování organické návštěvnosti.

Klíčové funkce:

 • Hodnocení obsahu na základě nejlepších článků ve vaší cílové oblasti SERP.
 • Možnost výběru SERP pro specifickou zemi u každého článku, umožňující lokalizaci obsahu.
 • Vytváření stručného obsahu a osnov na základě detailní analýzy konkurenčních materiálů.
 • Funkce Grow Flow kontinuálně sleduje vaše webové stránky a identifikuje potenciální propady publikovaného obsahu a rychlé způsoby jak je řešit.

Nejlepší pro:

Surfer SEO je ideální pro správce webových stránek a editory obsahu, kteří se snaží podstatně zlepšit kvalitu svého obsahu. Redaktoři mohou vytvářet obsahové briefy a osnovy, které dávají autorům lepší šanci na úspěch. Správci webových stránek a SEO manažeři mohou využívat funkci Grow Flow pro sledování publikovaného obsahu a detekci, kdy Google začne váš obsah devalvovat kvůli jeho stáří nebo nižší užitečnosti (propad obsahu).

Cena:

Prémiové plány začínají od 59 USD za měsíc.

4# FeedHive

Typ nástroje: Správa sociálních médií

FeedHive je komplexní nástroj pro správu sociálních médií, který marketérům umožňuje efektivně řídit své strategie na sociálních médiích. Poskytuje jednotnou platformu pro plánování příspěvků, analýzu výkonu a interakci s publikem napříč různými kanály sociálních médií.

Klíčové funkce:

 • Intuitivní kontrolní panel pro správu a plánování příspěvků na různých sociálních platformách.
 • Podrobná analytika pro sledování zapojení a výkonu.
 • Kategorizace obsahu pro lepší organizaci a plánování.
 • Podpora více platforem sociálních médií, včetně Twitteru, LinkedIn a dalších.

Nejlepší pro:

FeedHive je skvělý nástroj pro marketéry, manažery sociálních médií a firmy, které chtějí udržovat silnou a konzistentní přítomnost na sociálních médiích. Jeho funkce pro plánování a analýzu umožňují strategické plánování a rozhodování na základě dat, což zvyšuje efektivitu kampaní v sociálních médiích.

Cena:

Existuje bezplatná zkušební verze pro pokročilé funkce a možnosti, s prémiovými plány dostupnými pro další použití. Pro konkrétní cenové informace navštivte webové stránky FeedHive.

5# Pictory

Typ nástroje: Generování videí s umělou inteligencí

PictoryAI je nástroj na bázi AI pro generování videí určený pro marketing na webových stránkách a sociálních kanálech. Jeho jedinečné funkce pro editaci umožňují přeměnit textový obsah na video a editovat video obsah s textem. To znamená, že můžete optimalizovat schopnosti svého týmu psaní a pustit se do tvorby videí, aniž byste museli provádět dodatečné školení nebo najímat další personál.

Klíčové funkce:

 • Generování „krátkých klipů“ z dlouhých videí
 • Tvorba videí s využitím filmových klipů, hudby na pozadí a hlasových stop generovaných umělou inteligencí.
 • Editace videí s pomocí přepisu mluveného slova v textovém editoru
 • Automatický generátor titulků

Nejlepší pro:

PictoryAI je ideální pro grafické designéry, tvůrce obsahu a firmy, které chtějí automatizovaně vytvářet video obsah z dlouhých textů a videí.

Cena:

Placené plány začínají od 23 dolarů za měsíc.

6# Lately

Typ nástroje: Generování obsahu s AI

Lately je platforma pro generování obsahu s AI, která rozumí vašemu publiku a hlasu značky, aby vytvářela obsah, který vynikne. Kombinuje silný AI psací nástroj s analýzou sociálních médií, takže víte, co se vašemu publiku líbí a na základě toho můžete obsah upravovat. Po upravení a vytvoření obsahu Lately naplánuje vaše příspěvky a dokáže je zveřejnit v nejlepším čase pro vaše sledující.

Klíčové funkce:

 • Importování dlouhého obsahu a generování sdílených příspěvků na sociálních médiích
 • Publikování obsahu na více platformách
 • Inteligentní generování obsahu z existujícího obsahu a dokonce i z URL adres
 • Komplexní platforma pro analýzu sociálních médií

Nejlepší pro:

Lately je ideální pro podniky s velkými zásobami již vytvořeného obsahu, které mohou snadno generovat mikroobsah. Je vhodný pro vyplnění mezer v rychle se rozvíjejícím týmu tím, že efektivně využívá již existující obsah, čímž zvýší organizační znalosti a zvýší celkový výkon.

Ceny:

Podrobné informace o ceně najdete na webových stránkách Lately. Plány jsou pravděpodobně na míru, v závislosti na potřebách vaší firmy a rozsahu využití.

7# Otter AI

Typ nástroje: AI pro přepis schůzek

Otter AI je pokročilá služba přepisu, která využívá umělou inteligenci k přesným přepisům živých schůzek. Ať už jste na plánovacích schůzkách nebo uvnitř správce Meta Ads, Otter se snaží ušetřit čas strávený na schůzkách, abyste se mohli věnovat práci, za kterou jste placeni. Poslouchá vaše schůzky a zachycuje důležité slajdy. Poté vytváří poznámky ze schůzek s časovými razítky a ukazuje, kdo co řekl. Nemusíte už pro každou schůzku vytvářet nový Google dokument a každý den zasílat odkazy kolegům.

Klíčové funkce:

 • Přepis schůzek v reálném čase
 • Zachycení slajdů a prezentací pro poznámky
 • Vyhledatelné poznámky ze schůzek s časovými razítky
 • Integrace s preferovanou platformou pro schůzky
 • Ukládání nahrávek schůzek na jednom místě pro budoucí použití

Nejlepší pro:

Otter je ideální pro marketingové a prodejní týmy, které tráví mnoho času na schůzkách. S funkcemi zaměřenými na zefektivnění schůzek a integraci s nástroji pro spolupráci ušetří čas všem členům týmu.

Cena:

Je k dispozici bezplatný plán a placené plány začínají na 16,99 USD za měsíc.

8# Adzooma

Typ nástroje: AI pro automatizaci marketingu

Adzooma je platforma pro správu reklam poháněná umělou inteligencí. Umožňuje vám spravovat reklamy napříč různými kanály, včetně Google Ads, Meta a dalších, vše na jednom místě. Díky pokročilým doporučením od AI a snadno čitelným hodnocením reklam a metrikám můžete snadno zjistit, jaká je výkonnost vašich reklam, a na základě doporučení provádět změny. Adzooma také nabízí dodatečné nástroje pro SEO a správu místních výpisů/recenzí.

Klíčové funkce:

 • Správa místních výpisů a recenzí na jednom místě s doporučeními od AI (plus plán)
 • Vytváření a optimalizace reklamních kampaní napříč reklamními sítěmi pomocí AI (zdarma, ale může vybírat procento z výdajů na reklamu)
 • Přehled o výkonnosti SEO s konkrétními kroky, které je třeba podniknout (plus plán)

Nejlepší pro:

Adzooma je ideální pro digitální inzerenty a specializované pracovníky na SEM (Search Engine Marketing). Místo toho, abyste trávili hodiny procházením metrik, Adzooma vám poskytne všechny potřebné informace na jednom místě. Využijte této reklamní platformy s AI a dosáhněte nových výšin.

Cena:

Je k dispozici bezplatný plán pro správu reklam. Placené plány začínají od 99 USD za měsíc.

9# Tidio

Typ nástroje: AI Chatbot

Tidio je komplexní platforma pro chatboty určená k poskytování zákaznického servisu. Kombinuje tradiční, na scénáři založené chatboty s pokročilými funkcemi založenými na umělé inteligenci. Tidio+ nabízí možnost vytváření botů s AI, kteří umožňují jedinečné interakce se zákazníky, snižují míru opuštění nákupního košíku a podporují loajalitu zákazníků, přičemž zároveň udržují vaši společnost o krok před konkurencí. Pro marketéry pracující na optimalizaci konverzního poměru (CRO) by takový přizpůsobitelný chatbot mohl být tím chybějícím kouskem skládačky.

Klíčové funkce:

 • Neomezený počet interakcí s chatem Tidio+
 • Hladké předávání informací mezi chatbotem a živými agenty pro lepší péči o zákazníky
 • Integrované lístky nápovědy pro vyřizování složitějších dotazů
 • Provoz v cloudu pro snadný přístup prostřednictvím mobilních aplikací a desktopových aplikací
 • Integrace s WooCommerce a Shopify pro konverzační nákupní zkušenosti (opuštěný košík, slevy a doporučení produktů)

Nejlepší pro:

Tidio je ideální pro marketéry pracující v oblasti CRO nebo eCommerce. Tato platforma pro chatboty může výrazně zvýšit konverzní poměry díky okamžitému reagování na dotazy zákazníků a integraci nákupního zážitku do chatovacího rozhraní. Ačkoliv plán Tidio+ má vyšší cenovku, i bez AI vybavení mohou být chatboty velmi efektivní pro marketéry v oblasti eCommerce.

Cena:

Tidio+ začíná na 329 USD za měsíc, zatímco základní plány bez chatbotů AI jsou dostupné zdarma.

10# GrowthBar

Typ nástroje: AI SEO Asistent

GrowthBar je úplný SEO a AI nástroj na vytváření obsahu. Pomáhá marketérům a tvůrcům obsahu s výzkumem, plánováním, psaním a optimalizací obsahu pro nejlepší pozice na Googlu. Tvůrci ho denně používají k rychlému generování nápadů a tvorby obsahu, se speciálním zaměřením na psaní lepšího obsahu než konkurence – využívají k tomu informace získané o konkurenci.

Klíčové funkce:

 • Nástroj pro výzkum klíčových slov, který zobrazuje měsíční vyhledávání, obtížnost hodnocení a související klíčové fráze
 • Sledování pozic klíčových slov
 • Generování osnov obsahu na základě nadpisů nejlépe hodnocených článků
 • Generování obsahu s využitím AI pro SEO, meta popisy a nadpisy

Nejlepší pro:

GrowthBar je skvělý pro tvůrce SEO obsahu, kteří hledají nástroj, jenž jim pomůže se základním SEO výzkumem a generováním obsahu za pomocí umělé inteligence. Je velmi podobný nástroji Surfer SEO, ale je o 11 USD za měsíc levnější, což by mohlo zaujmout freelance autory, kteří chtějí rozvíjet své SEO dovednosti.

Cena:

Ceny začínají od 48 USD za měsíc.

11# Personalize By Human

Typ nástroje: AI pro personalizaci marketingu

Personalize je platforma založená na umělé inteligenci, která získává informace o zákaznících sledováním jejich aktivit a vytvářením unikátních profilů zájmů pro každého jednotlivce. Tento průběžně aktualizovaný nástroj AI nejlépe přiřazuje zákazníky k produktům a službám na základě webové aktivity, jako je doba strávená na stránkách, historie prohlížení stránek, události na kliknutí atd. Konečným cílem Personalize je vytvořit bohatý profil zájmů založený na datech, který umožňuje zasílat každému kontaktu ideálně segmentované a personalizované marketingové e-maily.

Klíčové funkce:

 • Dynamické sledování událostí
 • Personalizace e-mailů na základě zájmů zachycených AI
 • Automatizace e-mailů, která umožňuje systému fungovat na autopilota

Nejlepší pro:

Velké společnosti s širokou škálou produktů nebo služeb mohou pomocí Personalize zvýšit své konverzní sazby tím, že zákazníkům zašlou cílené e-maily na základě prediktivních poznatků AI. Marketéři mohou tímto nástrojem využít výhody AI při vytváření segmentů a personalizaci, aniž by museli vytvářet rozsáhlé CRM pravidla a toky.

Cena:

Ceny začínají od 69 USD za měsíc.

Jaké jsou nejlepší marketingové nástroje? 

Výběrem správné kombinace osvědčených marketingových nástrojů s umělou inteligencí zkrátíte čas, zvýšíte návratnost investic, zvýšíte konverzní poměr a zlepšíte své podnikání.

AI nástrojCenaZdarma verzeZkusit 
🥇Surfer SEO$59/moZkusit
🥈Jasper$49/moZkusit
🥉ChatGPT$20/mo✔️Zkusit
4FeedHive$12/mo✔️Zkusit
5Pictory AI$23/moZkusit
6Lately$179/moZkusit
7Otter AI$16.99/mo✔️Zkusit
8Adzooma$99/mo✔️Zkusit
9Tidio+$329/mo (for AI)Zkusit
10GrowthBar$48/moZkusit
11Personalize$69/moZkusit

Jako jeden z nejlepších univerzálních AI psavců doporučujeme Jaspera pro tvorbu obsahu. Ten vám pomůže vytvořit obsah bez ohledu na jeho konečné využití. Surfer SEO je další vynikající nástroj, který vřele doporučujeme. Ne každý působí v oblasti SEO, ale pro ty, kdo ano, tento nástroj zefektivní vaše pracovní postupy a zlepší vaši pozici v SERP. A pro ty z vás, kteří spravují sociální média, je FeedHive skvělou platformou pro vytváření a plánování příspěvků s pomocí umělé inteligence. 

Chcete se seznámit s dalšími úžasnými AI nástroji a technologiemi? Přijďte na 3denní AI ONLINE SUMMIT, který vám umožní hlouběji proniknout do světa umělé inteligence a pochopit, jak může AI ovlivnit váš byznys. Během summitu se s vámi 20 odborníků podělí o své know-how a zkušenosti z 8 klíčových oblastí, včetně praktických ukázek využití AI.

FAQ

Jaké je nejlepší využití AI v marketingu?​​

Podle nás je jedním z nejlepších využití umělé inteligence v marketingu tvorba a personalizace obsahu. AI umožňuje marketérům přizpůsobit zákaznickou zkušenost na základě chování v on-linu nebo údajů o uživatelích. Dynamický obsah, jako například personalizované webové stránky, příspěvky na sociálních sítích a e-maily, lze vytvářet na základě analýzy dat o uživateli pomocí AI, jako je jméno, povolání a chování na internetu. Tento přístup zvyšuje zapojení uživatelů a přináší personalizovanější a relevantnější marketingové zkušenosti. 

Jak ale vytvářet a personalizovat obsah? Sledujte blog na ejaj.cz, kde vám prakticky ukážeme, jak můžete během několika minut posílit své sociální sítě, vytvořit virální obsah a vylepšit výkonnost placených reklam.

Jaký je nejlepší marketingový nástroj s umělou inteligencí?

ChatGPT je jedním z nejuniverzálnějších marketingových nástrojů s umělou inteligencí. Obsah je základem všech marketingových strategií, ať už jde o tvorbu přesvědčivých příspěvků na sociálních sítích, vytváření poutavých článků na blogu, analýzu výkonnosti, generování virálních háčků pro videa, vytváření chytlavých předmětů e-mailů nebo dokonce tvorbu konverzačních skriptů chatbotů. ChatGPT vyniká ve všech těchto a dalších oblastech, což z něj dělá komplexní řešení pro širokou škálu marketingových potřeb. 

Co je to marketingový nástroj s umělou inteligencí?

Marketingové nástroje s umělou inteligencí vykonávají úkoly marketingu s využitím AI pro automatizované rozhodování, aby marketéři mohli šetřit čas a peníze. Může jít o tak jednoduchou činnost, jako je používání velkých jazykových modelů k vytváření marketingové copy pro e-maily, příspěvky na sociálních sítích nebo reklamy, až po prediktivní analýzu, která spravuje reklamní výdaje a kreativní prvky, aby našla nejvýkonnější reklamy, aniž by se marketér musel hodiny hrabat v datech.

Jaký je nejlepší bezplatný marketingový nástroj AI?

ChatGPT je velmi uznáván jako jeden z nejlepších marketingových nástrojů s umělou inteligencí, které jsou dostupné zdarma. Bezplatná verze nabízí širokou škálu funkcí, od generování kreativního obsahu až po poskytování návrhů na zlepšení kvality textu v reálném čase. Pomocí ChatGPT mohou uživatelé vylepšovat svůj obsah na různých platformách a v různých aplikacích, včetně příspěvků na blogu, aktualizací na sociálních sítích, e-mailových kampaní a dokonce i interní týmové komunikace. Jeho schopnost vytvářet text podobný lidskému zajišťuje jasnou a poutavou komunikaci, což z něj činí nepostradatelný nástroj pro marketéry.

Jaké jsou v současnosti příklady využití AI v marketingu?

Pět příkladů využití AI v marketingu

 • Jasper používá LLM k vytváření marketingových a prodejních copy, které lze použít napříč mnoha marketingovými kanály.
 • Surfer SEO analyzuje oblíbenost klíčových slov a nejlépe hodnocené stránky v SERP a pomocí NLP analyzuje obsah, aby zjistil, jak je na tom v porovnání s konkurencí.
 • Pictory AI pomáhá marketérům a designérům rychle vytvářet videa na sociálních sítích. Využívá AI k transformaci psaného obsahu na video a audio obsah, který lze použít v rámci všech distribučních plánů.
 • Adzooma se propojuje se všemi hlavními platformami pro vyhledávání a sociální reklamu. Prochází reklamní metriky a v jedné platformě poskytuje aktuální informace o všech kampaních placených médií a pomáhá maximalizovat ROAS pomocí monitorování AI.
 • ChatGPT: Tento nástroj využívá pokročilé AI k vytváření přirozených lidských konverzací. Je ideální pro automatizaci zákaznické podpory, vytváření obsahu a další interakce s uživateli.“

Jsou marketingové nástroje AI vhodné pro SEO?

Ano, marketingové nástroje AI jsou vhodné pro účely SEO. Například Surfer SEO nabízí funkce, jako je bodování obsahu na základě nejlépe hodnocených článků, možnost výběru SERP pro konkrétní zemi pro lokalizovaný obsah, vytváření stručného obsahu a osnovy na základě analýzy konkurence a průběžnou analýzu webových stránek pro identifikaci úpadku obsahu a příležitostí ke zlepšení. Na druhou stranu ChatGPT nebo Jasper jsou generátory dlouhého obsahu integrované se službou Surfer SEO, které vytvářejí obsah optimalizovaný pro SEO pomocí dat NPL SEO služby Surfer. Tyto marketingové nástroje s umělou inteligencí umožňují marketérům vylepšovat jejich strategie SEO a generovat vysoce výkonný obsah.

Jak lze AI využít pro marketing na sociálních sítích?

AI se stala převratnou změnou v marketingu na sociálních sítích a FeedHive je příkladem nástroje, který tuto technologii využívá. FeedHive je komplexní řešení pro správce sociálních médií, které nabízí funkce, jako je plánování obsahu s pomocí AI. Díky využití pokročilých algoritmů FeedHive zjednodušuje proces vytváření, organizování a plánování poutavých příspěvků na sociálních médiích. Díky tomu mohou marketéři efektivně a účinně optimalizovat své strategie sociálních médií.